Сьогодні хочемо поділитися з вами добіркою нонфікшну про наш улюблений Київ. На сторінках цих книжок і візуальних видань ви дізнаєтеся багато цікавих історичних фактів про місто та його жителів і помандруєте містом крізь століття.

Тетяна Швидченко, Надія Харт, Діана Андрієвська
Як і сьогодні, сто років тому на вулицях Києва і в його ошатних будівлях вирувало культурне життя поруч із запеклою боротьбою за власну державність. Як і в наші буремні часи, тоді історію творили люди, чиї імена ми сьогодні відкриваємо для себе й для решти світу. Про Нарбута й Кричевського, Підмогильного й Зерова, Старицьку-Черняхівську й Ніжинську та про місто, яке їх усіх об’єднало, — Київ.

За редакцією Федора Ернста
Уявіть собі мапу Києва 30-х років минулого століття. Коли не було звичних нам технологій, що дозволяють дізнатися не лише точне розташування, а й отримати вичерпну інформацію про будь-який район чи будівлю в місті. Завдяки перевиданій праці Федора Ернста зі збереженою мовою, що ще не зазнала майбутніх утисків радянської політики вихолощення, ми сьогодні маємо змогу відкласти гаджети й поринути у дивовижну подорож Києвом часів Підмогильного й Домонтовича. Оригінальна мапа додається.

Стефан Машкевич
Драматичну історію має й київський транспорт. Дорогі серцю затишні маршрути трамваїв чи улюблені станції метро колись закладалися як прагматична необхідність сполучити різні кінці міста й оптимізувати переміщення його жителів. Ця книжка пропонує простежити еволюцію київського транспорту від початку «будівельної лихоманки» ще колись зовсім невеликого Києва до сьогоднішніх днів мегаполіса.

Ярослав Файзулін, Максим Майоров, Олександр Кучерук
Ми любимо Київ зокрема за його архітектуру: особняки, колишні прибуткові будинки й адміністративні будівлі, що своєю величчю досі милують око. Чи знаємо ми, які події відбувалися за їхніми фасадами в карколомні для Києва й усього українського народу часи? Які важливі рішення ухвалювалися в тепер уже столітніх стінах у період Української революції? Цей путівник привідкриє завісу державних таємниць і зробить звичну прогулянку центральними вулицями змістовнішою.

Тарас Самчук
Київ — місто не лише п’янких каштанів і запаморочливих пагорбів, а й студентів, які стікаються звідусіль до столичних вишів. Яким було студентство сто років тому, як студенти навчалися та розважалися — читайте на сторінках цієї книжки.

Антон Короб, Семен Широчин
Серед розмаїття книжок про Київ існують такі, що цілком присвячені одній вулиці. Чи не мрія для шанувальників міста? Ця книжка — перша із серії «Вулиці Києва» двох завзятих києвознавців, що з фотографічною точністю відтворює історію забудови та в деталях передає колорит однієї з найчарівніших вулиць старого Києва.

Серія «Невідомі периферії Києва».
Семен Широчин, Олександр Михайлик
Київ — це не лише Верхнє місто, Поділ та пагорби Печерська, а й спальні райони, що немов річні кільця дерева, розростаються периферією крізь плин років. На сторінках цього книжкового циклу ви зможете дослідити природний рух меж Києва, особливості забудови його районів і формування звичних сьогодні топонімів.
Серія розповідає окремо про Новий Печерськ, Святошинський, Солом’янський і Голосіївський райони, північне Правобережжя, і ще 3 книжки відкривають Лівобережжя: північне, центральне, південне.

Олесь Ільченко
У Києві завжди вміли смачно частувати — такої думки автор цієї книжки, і ми з ним цілком згодні. У теплій і натхненній манері на сторінках цієї «кулінарної книги» Олесь оживлює старий домашній зошит із рецептами 60-80-х років минулого століття, перемежовуючи їх історіями з життя. Впевнені, що кожен із вас впізнає котрийсь із рецептів, відомих за власними дитячими спогадами.

Сергій Рістенко
Сергій Майдуков
Ми звикли «мацати» Київ власними очима — дивлячись на нього знизу вверх. А що як подивитися на місто з висоти пташиного польоту й в іншій геометрії та барвах? Таку можливість нам подарували автори візуальних видань про Київ, увічнюючи улюблене місто в самобутніх фотографіях та ілюстраціях.

І наостанок — наша перша збірка найяскравіших історій ваших улюблених жителів Києва. Людей, які живуть поруч із нами на сусідніх вулицях, гуляють тими самими маршрутами і мають активну позицію щодо збереження й розвитку міста. Людей, які своїм прикладом надихають любити Київ.
Якщо вам подобається наш проєкт та історії, які ми збираємо, будемо вдячні за підтримку на патреоні чи одноразовий донат.
Над матеріалом працювали:
Автор: | Редакторка: |
Антон Єрмолаєв | Анна Пастушина |
Comments